9/7/07

Politikanët janë si pelenat...

...duhen ndërruar shpesh, se ndryshe qelben erë.

14 comments:

tetena said...

Brisku, plotesisht dakort veç si ja ben qe laj shplaj ngelen po ata ?
Me kujtohet ai skeçi 'ç'na polli, ç'na polli" - t'ju rroj shoku shef.

eni said...

shume e mençur kjo Blend;)

Selfmaderadio said...

Bledo, kam ca pelena une qe vjehrra ime i ka perdorur edhe per femijet e saj, e tani i perdor une per te mite, e do i perdorin te mite per te tyret.

Nese keta politikanet tane jane si keto pelenat e mia, na mori lumi ne dhe femijet tane.

meditime-pershtypje said...

E cfare te komentosh?Kur thone andej nga veriu:i ke rane bash midis balli!Topi nuk eluan.Dhe,pelenat,sado qe t'i lashe do te vijne o era shurre o ca me keq.Te dyja atributet i meritojne.

ET said...

pelena me Touareg :)

Unknown said...

:P
jam shume kurjoz te marr vesh c'pelena qenkan keto qe kalohen nga brezi ne brez?

edrus said...

Selfi, unë kujtova se vetëm plaka ime i kishte ruajtur të mijat për të na i dhënë kur lindi çupa :P

Blendi, është një si tip jorgani, me një sistem lidhësesh, që shërben(sipas plakës time) që ta mbajë fëmijën drejt dhe të mos këputet në mes :) kur ta ngresh (shpërgënj më duket se i thonë SHqip andaj nga anët tona ;P

Unknown said...

Eeee, ate qe thua ti e di une, ato mbahen. Une kur them "pelena" e kam per ato qe mbushen me kakë...

:)

Unknown said...

kakë

ma beini hallall, kisha shume, shume vjet qe nuk thosha "kakë", me paskesh marre malli.

akull-naja said...

Thuje dhe nje here, o Blend! :)

Candyland said...

HAHAHAHAHAHAHAHAH...sa kam qesh me ate fjalen kake...gallate fare...

belle_fleur said...

Pikes i ke rene!

Agobooks said...

Po të kopjoj...

shqipo said...

me duket se harrove te thush kake :)