6/13/07

Kjo këngë është këngë për ty...

...nëse të pëlqen reggae dhe të ka marrë malli për Bob Marleyn. Stephen Marley është nga ato gene, dhe ma kujton goxha Bobin. Prandaj nëse je dakord se protesta është më e plotë kur është e qetë dhe "mellow", ulu, dëgjo, "Chase Dem" (Ndiqi [politikanët]).
Get this widget | Share | Track details

7 comments:

bletebzz said...

blendi mos ma vidh shijen. reggae is only mine!!!
dikur kur sa kishte ardhur ne shqiperi, bisedat e mia me pronaret/dj te diskove shkonin keshtu:
-ke kenge reggae?
-po mor jahu sa t'dush
-a na ve ndonji
-n'ven mi shpirti
edhe pas pak fillonte:
"magapas, sagapo poli
izotas, enasufili"
buzuqi deri ne mengjes.
eehh good times, good memories.

pmusaraj said...

haha. bletebzz, ke mmorje te habitshme.

eni said...

rrofsh Blendi!

ITS said...

Praise JAAAAAA, mAn!

/and pass that fine, fine Ganja around

belle_fleur said...

oh c'na kenaqe....rrofsh blendi!

Unknown said...

HAHAHA Lawman, U know it!

Me vjen mire qe e pelqyet garipa...dhe garipe!

eni said...

rrofsh Blendo se na kenaqe..dhe falemderit per te bukurin kompliment qe i ke bere faqes sime Yummania:)uroj te te shijoje sallata qe do besh per fundjave..me lajmero ok?