2/3/07

Flickr flet shqip


Vura re se miku ynë flcikr ka mësuar të flasë shqip. (një fjalë di vetëm, po boll është).

12 comments:

ET said...

Urime Blendi !:)
i imi s'ka mesuar akoma,me thote:
Tere eTip:(

Unknown said...

eTip, bleri butonit "refresh" deri sa te dlase shqip, duhet t'i biesh (ta rrahesh) ca herepara se te flasi. ;)

ET said...

Blendi m'duket se e prisha Flickrin tue rraf.. :(

Agobooks said...

Të na rrojë fickri! Rrofshin dhe Debatikasit!

Agobooks said...

p.s. Jo dhe ...fickri ama! Flickri desha të thosha!

eni said...

ma bere zemren mal Blendi! ta shoh se mos e kap dhe une kete çast te bukur:)

edrus said...

Eni....,me tha:Kumsta,hola,tere,ciao e disa fjale te tjera qe s'mund ti shkruaj me tastieren time,por pershendetje s'me tha :(
Mu lodhen duart se 'rrahuri' deri sa me ne fund thashe me vehte:o truthare,se s'merr vesh asnje fjale nga anglishtja(qe gjithsesi faqja ngelet ne anglisht),perse nuk i thua e.T te te beje nje fotomontazh me fjalen "pershendetje edrus" dhe keshtu s'rri te humbasesh kohen kot :)

Unknown said...

Del ama edrus, heret apo vone do te qelloje.

Candyland said...

Yay...sot me tha Flickr-i "Pershendetje"..:) Doja ta postoja foton por nuk di se si!!

Unknown said...

tastjetra ka lart djthtas (ngjitur me F12) nje buton qe thote [Prt Scr] - print screen.
Shtype ket nje here, kur te kesh pershendetjen ne ekran.
Hap programin Paint ne accesories, nga menuja siper bej "edit" -> "Paste", save as, zgjidh tip JPG.

pastaj veje ne flicr :)

Candyland said...

Blendi, e bera Print screen por nuk dija si ta ktheja ne jpg. Thanks, got it now. :)

PS: Dje ne fakt me tha "Pershendetje" plot "2" here. :)

eni said...

rrofsh blendo..e bera dhe une:))sa u gezua minatori:)