2/16/07

Fletërrufe vetes! - dhe Atdheut


Kam bo mungesa ne blog, kam qene shume i zene me ca pune te punes dhe ca te shkolles, por mbi te gjithe te tjerat fajin e ka pas kjo fushate e eger zgjedhjesh ne shqiperi qe disi na ndjek edhe pertej Atlantikut. Keq e paskemi punen, pisk o miq pisk...Kjo kurvapolitika qenka e pabesushme.
"Allah, Allah!!" do thoshte gjyshja ime, cna pane syte e c'na degjuan veshet...
Pame Olldashin te kthehet nga buze#$#@ ne kandidat, pame Ramen me te gjitha allatet varur, degjuam Salen te bertase, Gjinushin te na grrice, Mero Bazen te na caje trapin, Xhuvelin (Ky palo burre) te beje mitingje sikur te kishte ndonje pike dinjitet. Pati plumba dhe bomba :( per te na treguar qe vendi yne eshte akoma 100 vjet mbrapa dhe 50 vite anash..Pati energji te hedhura dem, talente te cuara ne hale te gomereve...I'm so effing tired!
Ne fund, rastisa tek ky montazh Photoshopi (nga nje perkrahes i E. Rames) qe brenda dites e veshi kryetarin me rroba zotnie. Vetem ne Shqiperi! Keto shfryrje mund t'i shtjelloj tek peshku neser, s'paska shprese :P

10 comments:

belle_fleur said...

Tani qe lexova shkrimin tend mbi atdheun dhe politikanet tane "te dashur" me vjen ne mendje nje shprhje popullore qe thote "bubi te hengert tenja e ke te ligen brenda". Keshtu dhe puna e Shqiperise. Nuk e di nese do rregullohet dhe arrije ne nivelin e duhur gjersa te kete keta lloj speciesh qe bejne gjithcka vetem per nje post te qelbur por kur vjen puna harrojne detyrat me te rendesishme qe ju perkasin atyre, kujdesjen qe ata duhet te tregojne ndaj masave, pa harruar dhe interesat kombetare.

Agobooks said...

Edhe Gebelsi, kur donte të luftonte kundërshtarët dhe ti injoronte, taktikën që ndiqet në Shqipëri ndaj zërave të rinj të politikës ndiqte.
Hidh baltë hidh se, diçka do të ngelet.
Pa dalë në pension politik(?) gjakderdhësi i 97-ës, hair nuk ka ai vend.
Edi Rama apo Olldashërit, duhet të ndeshen me metastazat komuniste të kryeministrit të sotëm ,të cilat, kanë helmuar çdo qelizë të së ashtuquajturës "jetë poltike në Shqipëri".

Unknown said...

N.Ago je ti apo je "pika mbi i"?
E ke thene te gjithen, s'kam c'shtoj.

Candyland said...

Te na rroje Edi Rama per here te trete!! :)

eni said...

te rroje , por ta meritoje veç ...

eni said...

O Blendo shkruj içik me shpesh se u beme per mall:(
shif dhe tek blogu im se kam nje ekrkese per ty (tek shkrimi "eni me pak fjale")

ET said...

ka per te fituar Edi Rama.
dhe e meriton per mendimin tim :)

edrus said...

"Fundi i dalte per hajr" ka pase thane Gjergj Mullaga
Te shpresojme qe brezi i ri i politikes shqiptare,te filloje qe te kuptoje qe t'i shkosh mbrapa ca lloj "pishtareve" te demokracise eshte e pafrutshme (per te mos thene anadollake :)

eni said...

me kenaqe me kete radion ..du dhe un si kjo tashi..e shef ç'na bere:)

Unknown said...

po pate nevoje per ndihme me thuaj,

por nis duke shkuar ne esnips,
regjistrohu falas atje
..bej search kenge te ndryshme
dhe kur i gjen kliko +add to player,
ke nje gig hapsire,
pasi te kesh shtyp ca kenge
gjej butonin Create MP3 Player
...merr kodin paste si html ne blogger "new Element".