2/6/07

I love sushi 2

Thone se kush kopjon mbetet ne klase po une kesaj here kam vendosur te kopjoj shqeto fare blogun e Candy-t. Ideja praktike qe duhet te lindi nga komentat pozitive te ktyre postimeve, do ishte qe a une a Candy, apo me mire akoma te dy ne si ortake, te hapim nje "Susheri" ne Tirane. Mu ke xhomlliku atje...kushedi sa mire do shitej nje Krap-Roll apo nje Qefull-Maki.

17 comments:

ET said...

sheh sushi sushin pa piqet.

Candyland said...

Kopjac...ulu n'vend 4!!!:))))

Megjithate me pelqen ideja jote shume. Kshu si llogaritare qe jam merrem une me financat, ti si llafollog merru me clientat dhe fap del nje biznes shume i sukseshem..:)

Candyland said...

Harrova nje detaj te vogel...sushin kush do e gatuaj? :)

Unknown said...

Llafograg?
Sa e embel je! :P
Une do mbaja me muhabet klientat, do tu tregoja psh si emigrova 10 vjete ne Alaska, ku rritnim salmonë rrace dhe mesuam artin e Sushit nga nje koloni aziatikesh te mbeter atje qe pasi kishin kaluar me kembe ngushticen Bering kur kjo kishte ngrire...

Ke nja dy poste interesante ditet e fundit atje tek blogu, me pelqyen refleksionet e tua mbi tema qe kemi folur ketu.

Candyland said...

hihihi...e dija qe do e beje mire punen e "customer relations manager"..:)

thanks..ca me bo rrime rrime dhe nga halli mendojme..:)

bletebzz said...

me ne fund iu ngjita edhe une gugol-it!
he blendi, ju duhet hostess?
mund te me paguani ne maki ose springrolls.
na e prishet mendjen tani. nuk me hahet me gjelle me presh per darke

Unknown said...

haaha, kam dhe une gjell me presh
bring on the seaweed

edrus said...

Blendi,c'do perdoresh:krap Lane apo salmon Ishmi??:)
Ajo fotoja 'ma bente me sy'... por dhe preshve (gjelles,se e.T eshte gati qe te nderhyje :) ),s'do t'ju beja naze.

eni said...

te gjitheve i paska shku menja per presh me duket se dhe une presh pata dje:)mu me kishte marre malli per vete:)
Blendo sushi nuk paska te share...

ET said...

e mi Eni po ti e di qi shqiptari s'fluturon dot pa presh.
shqiptare je dhe ti tek e fundit. :)

eni said...

une nuk fluturova por u ngjesha mire e mire me presh:))u kenaqa per vete:)

ET said...

kembet ne toke ?

kastadiva said...

Blendi me bere syte xixa me kete:)

bizele said...

c'behet keshtu ore miq, ju te gjithe hakeni sushi dhe presh...

edrus said...

Ohhua,kur te kujtohet Blendi qe te hape susherine,e.T ka kryer pune me preshtarine :)(e.T,do ortak,se shkokan me shume preshet me duket)

belle_fleur said...

I love sushi!! S'do mendoja asihere qe do me pelqente por eshte vertet shume i mire, sidomos eshte nje roll qe quhet "dragon fly roll" dhe eshte shume e shijshme.

p.s. i will hook u guys up with some good receipes:))

胖米手機驗證碼平台 said...

a片貼圖區
080視訊聊天室
免費a片
免費a片下載無碼
色a片下載
全球華人視訊網
視訊聊天室
免費a片AV女優
a片女星