5/26/08

Podcasti i Briskut - BLOGSFERA - Maj 2008 (2)

Pasqyrimi i Blogsferës Shqiptare - Në këtë seri, Karmapolitick, emigranti, Perparim Hysi, Fatos Kongoli, akull-naja, Perjetesisht te panjohur, Peshku pa uje, Peizashe te Fjales, Vup nga Edison Ypi. Muzike nga Gipsy Kings, Votra, Olta Boka, Incubus, Nitin Sawhney, The Connels, Shigeru Umebayashi, Pareshqevi Simaku, Aurela Gaçe, Cana Son, Daddy Yankee, Biagio Antonacci, Edvard Grieg, Green Day, Oasis, Estelle, Montel Jordan, Snow Patrol. (1 orë +)


9 comments:

belle_fleur said...

Blend, me kenaqe! Perzgjedhjet e kengeve, poezise dhe prozes, kombinuar me zerin tend melodioz, ishte dicka shume e bukur.

Kam humbur podcastin e pare, por do e kerkoj ne arkivat e tua dhe do e degjoj.

Cheers!

eni said...

shume kendshem serish Blend.Ate kengen "Polonaise " te Umebeyashit e kam fiksim:)
kolona muzikore shume e mire..ide shume e mire kjo e jotja dhe sa me shume te zhvillohet jam e bindur se do te behet dhe me e kendshme!
pergezime

Unknown said...

Oh flm. Eni, Belle...Polonaise eshte vertete magjike...Shigeru ne pergjithesi eshte i tille...

flm per degjimin

., said...

my blog is: revista letrare admet
http://www.freewebs.com/andimecaj/index.htm

D.Klosi said...

Nje nisme e bukur Blendi!

Urime!

Unknown said...

Flm. Drita.

Daniel B. said...

komplimente per iniciativen. me sa di une eshte i vetmi podcast shqip per blogsferen shqiptare :)

Daniel B. said...

ps: do you mind if i put your link on my blog? Hope not :) cuz I already did :)

., said...

Pershendetje!