7/7/08

Podkasti i Briskut - BLOGSFERA - Korrik 2008

Ne kete seri, Njeriu i Cuditshem, Wolfmother, Kosumerizem 101, Peizashe te Fjales, Peshku pa uje dhe Yummania. Muzike nga Retrovizorja, The Feeling, Parashqevi Simaku, Andrea Brown, Blackstreet, Usher, Supernova, Death Cab for Cutie, Kenny Wayne Sheperd Band, Michael Jackson, Korn, Goldfrap, Humus, Katy Perry...


8 comments:

xhenius said...

kudo jetohet Blendi,kudo,ne forma te ndryshme,kenaqesi te ndryshme,veshtiresi te ndryshme,urime!

eni said...

sa me kishte marre malli Blend, me beso ka kaq dite qe behem me te shkruj kur do na besh podcast te ri:)
thanks qe na kujton perhere:) cheers

eni said...

se harrova me pelqen shume ajo kenga e blackstreet..se nga i gjen ca gjojna qe i kemi testrukura thelle ne tru:)

Gjergji Cumani said...

O Blend ku je mre. Ngushellime per Gjermanet ;P

D.Klosi said...

Blendi Podcast!

I ke mundesite qe te dale edhe me bukur!

Suksese!

(Amazona)

t_red said...

Blend,

Podcastin e gushtit po e degjoj, po ketu nuk po e shoh kund :)

Me beri pershtypje fjalia e pare e temes se pare, per dhunen ndaj grave. Po mendonim njelloj....

Une bera c'munda me publikimin ne print.

jave e keqe kjo....

http://t-r-e-d.blogspot.com/2008/08/stop-dhuns-ndaj-grave.html

Agobooks said...

Përgëzime ...koleg! :)

akullnaja said...

Blend,
i dëgjoj me kënaqësi podkastet e tua, si për përzgjedhjen, muzikë e shkrime bashkë, ashtu dhe për zërin radiofonik. Sot, madje, m'u gjete shumë, se po shpluhurosja shtëpinë pas një muaji e kusur mungese dhe më dukej sikur kisha njeri nëpër sh'pi që po më llafoste shqip, e s'u ndjeva më sikur kisha ardhur në Kinë.:)

Sa për intervistat që mendoje të bëje, kam një propozim: meqë më ke një intervistë borxh (jetoj në zvicër unë; borxhet i mbajmë mënd më mirë se ditëlindjet), mund t'i ndërrojmë rolet ndonjëherë?: unë pyes, ti përgjigjesh.:)

Keep it up! (eh, në Shqipëri mëson anglisht njeriu i ngratë...)