5/20/08

Podcasti i Briskut - BLOGSFERA - Maj 2008 (1)


Pasqyra e Blogsferes shqiptare. Prekje e disa nga temave me te spikatura ne blogje te ndryshme, e shoqeruar me gold dhe muzike bashkohore. Ne kete seri, Njeriu i Cuditshem, Yummania, Albtrasnlator, edrus, Akvll-naja, Peshku pa uje. Muzike nga Black Eyed Peas, Hans Zimer, Mary J Blige, Shakira, Miles Davis, Santogold, Hinder, Soul Hooligan, My Chemical Romance, Enio Morricone, Duke Ellington... (40 minuta)

Shtype ta dëgjosh (ose puthe të shpëtosh!)SHKARKO!!!

5 comments:

ET said...

Broken Link :(

Unknown said...

http://www.mediafire.com/?zct9ynhjdjk

eni said...

Blend te falenderoj me gjithe zemer per fjalet e mira.me shkrive fare sa thoje per yummanine:))
zerin e paske shume melodioz..
ah pa harruar kolona muzikore shume mire e zgjedhur...kjo ideja e podcastit me pelqeka shume.kenga e fundit fare ishte e mrekullueshme..te pershendes!

akullnaja said...

unë dhe shakira në një podkast?!... aj lajk! aj lajk! :)

muzika shumë najs. lajmet i kisha lexuar, por tani e tutje do pres podkastin e radhës, se ishte shumë rehat të merreshe me punët e tua ndërkohë që Blendi lexon blogsferën për ty (se nuk bëhet llaf ta lëmë pa lexuar).

ja shëndet!

p.s. "ai"-n e ke lexu shumë bukur.:)

edrus said...

O çuno, s'kanë fillu me bo plazh anej nga ju me na pru ktu foto nga ato t'jashtmet?
Qafsha tgjith ato foto i qan (jo se spikërlliku nuk t'shko.... po kur shikoj atë fishën e varme të asaj kufjes së bardhë... ku s'm'shko men'ja :P ).