5/22/07

Radiostacioni - Peshku Podcast Test

Ky postim eshte si zbulim i nje sekreti (jo aq te rendeshishem). Kemi pak kohe qe flasim me cunat e Peshkut per disa zhvillime te reja qe do ta ridimenciononin faqen per ta bere me te plote. Njera nga idete qe kemi hedhur e pritur eshte dhe kjo e krijimit te nje Podcasti te perjavshem, ne permbajtjen e te cilit te ishin temat me interesante, komentet me te goditur dhe pershendetje e kerkesa muzikore te vizitoreve/degjues. Ky ishte nje test i pare dhe paraprak, me teper per te mbledhur pak feedback, ndaj komentet tuaja (kritike) dhe mbi te gjitha idete tuaja per kete radioprogram jane te mirpritura.
Degjim te kendshem.
Get this widget | Share | Track details

10 comments:

Gjergji Cumani said...

Ej Blendo thanks for playin my fav song for the moment... posht ke ate videon "twisted"

Ahuh Ahuh (Yea Rihanna)
Ahuh Ahuh (Good girl gone bad)
Ahuh Ahuh (Take three... Action)
Ahuh Ahuh

No clouds in my storms
Let it rain, I hydroplane in the bank
Coming down with the Dow Jones
When the clouds come we gone, we Rocafella
She fly higher than weather
And G5’s are better, You know me,
an anticipation, for precipitation. Stacked chips for the rainy day
Jay, Rain Man is back with little Ms. Sunshine
Rihanna where you at?

[Rihanna]
You have my heart
And we'll never be worlds apart
May be in magazines
But you'll still be my star
Baby cause in the dark
You can't see shiny cars
And that's when you need me there
With you I'll always share
Because

[Chorus:]
When there’s sunshine, we’ll shine together
Told you I'll be here forever
Said I'll always be a friend
Took an oath I'ma stick it out till the end
Now that it's raining more than ever
Know that we'll still have each other
You can stand under my umbrella
You can stand under my umbrella
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
(Ella ella eh eh eh eh eh eh)

These fancy things, will never come in between
You're part of my entity, here for Infinity
When the war has took it's part
When the world has dealt it's cards
If the hand is hard, together we'll mend your heart
Because

[Chorus:]
When there’s sunshine, we’ll shine together
Told you I'll be here forever
Said I'll always be a friend
Took an oath I'ma stick it out till the end
Now that it's raining more than ever
Know that we'll still have each other
You can stand under my umbrella
You can stand under my umbrella
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
(Ella ella eh eh eh eh eh eh)

You can run into my arms
It's okay don't be alarmed
Come into me
There's no distance in between our love
So go on and let the rain pour
I'll be all you need and more
Because

[Chorus:]
When there’s sunshine, we’ll shine together
Told you I'll be here forever
Said I'll always be a friend
Took an oath I'ma stick it out till the end
Now that it's raining more than ever
Know that we'll still have each other
You can stand under my umbrella
You can stand under my umbrella
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
(Ella ella eh eh eh eh eh eh)

It's raining
Ooh baby it's raining
Baby come into me
Come into me
It's raining
Oh baby it's raining

http://www.youtube.com/watch?v=NVCH5GJwpo4

Gjergji Cumani said...

Yo if you wanna hook up for the "show" call me aiight .. edhe me shume talk sesa muzike do ishte mir but anyways, nice so far

ET said...

Me duket interesante si ide.
por nuk di ne se pershendetjet do te dalin si komentet. ne kete rast do shperqendronte lexusin
(kush pershendeti ke.)
gare kush njeh kengen me te bukur etj...
Meqene se me stimulove fantazine, Blend, por nuk di sa do ishte e mundur teknikisht, do me dukej interesante kronika audio nga shfletuesit te peshkut per ngjarje ne komunitetin e shqiptareve ku ata jetojne.
(eshte gratifikuese te degjosh zerin tend ne radio :)))
Po aq dhe kersheria e lexuesve per te degjuar se ç'ze ka... pinko pallino, fjala vjen.:)
pune te mbare ! djem te mbare :)

bletebzz said...

blendi, si mund ta transferoj une radion ne sitin tim?

Unknown said...

Bleta flm. Tek kjo faqe gjen kodin per ate player-in ( "To play this song on your blog or site, copy the code below") qe mund ta besh paste ne postim ose ne ndonje panel anesor te blogut.

Spo e postoj dot linkun e asaj faqes prandaj i fshiva dhe dy prova te deshtuara.
http://www.esnips.com/doc/1c4a50c5-2a58-40ec-886b-
f66a306b8454/Peshku-pa-uje-Beta-Podcast

edrus said...

Blendi, ideja shume e bukur, por ... keshtu sic eshte tani 'peshku' s'me duket se eshte ne gjendje qe te ofroje dicka interesante, se shumti mund te na ofroni fjalimet e Sales ne parlament :P ose shkrimet e bera te lexuara prej teje, qe sinqerisht ke nje ze dhe diksion shume te pelqyeshem(kam patur rastin qe te degjoj nje nga regjistrimet e vjetra), por te te degjoj per 90% te programit... s'them se do te me neveritej, por gjithsesi behet nje cike bajate).

Nejse, shakate menjane: tek blogerat qe perdorin 'splinder', kam vene re qe kur poston eshte i pranishem dhe nje buton (me nje mikrofon) i cili te 'fton' qe te lesh nje koment vocal, vetem ne kete rast, dhe pas nje 'seleksionimi'(se jo te gjitha komentet mund te jene 'decenti') vetem atehere mund qe behet fjale dhe per podcasting te komenteve(dmth per mua ka vlere komenti i eT vetem nese eshte bere nga ai;)).

Dicka persa i perket pershendetjeve me kenge: perse nuk lini nje hapsire apostafat per ate pune, dhe keshtu evitohet qe te mbushen temat me pershendetje te ndryshme(dhe fundja, ne fund te muajit te krijoni nje playlist te peshkut me kenget me te kerkuara/perdorura dhe natyrisht dhe kjo te jete nje nga temat qe mund te shkarkohet ne podcasting

edrus said...

P.s: S'e di nese e 'vuajne' dhe te tjere si puna ime qe kane koneksione te avashta, por shumica e temave me shume komente, qe nuk arrin te hapet ne kohen e duhur, me rizulton si 'error' :(
Duke ditur qe Penari eshte cun artist, perse nuk ben dicka per kete problem?(nuk them qe te eliminohen gradualisht te gjitha komentet me te vjetra se i 100-ti por p.sh te grupohen komentet me 50 comente per grup, dhe keshtu s'kam nevoje qe te hap te gjitha komentet, por shkoj vetem tek grupi i fundit i komenteve....... ta dish se sa 'zili' i kam ata qe shkojne akoma tek 'thjeshtesi ne alpe' :), por qe mua ka mbi dy muaj qe s'mund ta hap dot me ate teme)

ak said...

Peshku po rritet, po behet peshkaqen.
Inisiative e mire.
Nje si tip edicioni lajmesh, ose nje permbledhje e temave kryesore te peshkut besoj eshte shume me interes. Kjo edhe per ata qe s'kane kohe te klikojne faqe me faqe te Peshku per te pare te gjithe postimet.
Per pershendetjet jam pak skeptik. Nuk e di a ndjek emisionet me pershendetje p.sh. ne radiot shqiptare, por nqs e ben, besoj te ka rastisur te kuptosh me c'shpejtesi behet bajat nje emision i tille.
Pune te mbare ne realizim!

Gjergji Cumani said...

po dhe un me strangeman bashkohem, ne ate qe s'duhet tejkaluar ajo e pershendetjeve, megjithese per sa muzike qe ka programi ska pse te mos futen ato personal touch. Blendo do ta perktheja me gjith qef ate artikullin por e mora memon me vonese, seriously, so i guess i owe you one.

Unknown said...

mejreme po te merrsha ne telefon po s'bi zilja fare ?