7/12/07

"Jueves"

Nganjhere me vjen si gjynaf per kete blogun tim qe nuk po gjej kohe ta rifreskoj aq sa duhet. Shpesh here njerezit shkruajne neper blogje ca gjera kot me kot, "Sot shkova ne Starbucks ne mengjes dhe pash dy veta me kapele roze..." Useless crap. Te pakten ky eshte opinioni im, prandaj nuk kam dashur t'i harxhoj kohen ndonjerit me rutinat banale te dites time. Nga ana tjeter, sot eshte e enjte dhe qellon te jete Salsa Night ne nje pub me teme latine, shume "trendy", quhet "Bocado" dhe po te ndiqni kete lidhje do shihni per se behet fjale. Tapas dhe sangriayayayay.

Kshu, te enjteve jam atje zakonisht po sot po marr aparatin se do kete dhe valltare profesioniste. Grupi ka nevoje per ca foto se po u shtohet hyqmi ngadale. Pueblo Nuevo Band jane vecaneriosht te mire kur luajne Buena vista, por ndoshta kjo eshte vetem preferenca ime.

Kerkoj falje per rifreskimet jo te shpeshta te blogut. Kam qene ne "bark te peshkut" si Jona, s'me mbeten energji dhe dhe s'po gjej dot kohe per blogim personal. Sidoqofte, flm per leximin.

8 comments:

eni said...

Blendi na duhesh dhe ne peshk dhe ketu ama..perpiqu me na shkrujt çik me shume..befsh qelf sot atje dhe me sa me shume bereqet ne foto:)

Lily said...

2 veta me kapele roze?? That is unusual..

Unknown said...
This comment has been removed by the author.
ELAIS said...

Ja kalofsh mire :)

Candyland said...

So jealous..tapas and sangria..mmmm

befsh qejf edhe per mu Blendo! :)

edrus said...

"bocado"????
Emër që sikur s'le shumë dyshime :)
Bëfsh qejf dhe mos u bëj merak për neve, nuk na mërzit sikur dhe përditë të vësh fotot e ballerinave latine :P

tetena said...

kur te kesh diçka per te shkruar ne keti jemi, nashti qe kemi netvibes consultimi eshte vertet i lehte.

belle_fleur said...

Baila baila....befsh qejf dhe kalofsh sa me bukur!